Авторський блог, Без рубрики

Причини та поради щодо догляду за волоссям: чому воно швидко жирніє?

Чому жирніє волосся?

Поговоримо про жирність волосся або, точніше, шкіри голови. Бо саме вона має сальні залози, які і продуктують от те шкірне сало. І в кожної людини інтенсивність їх роботи – різна. Більше того, сальні залози можуть бути менш або більш активними в залежності від різних причин. А вони дуже різноманітні.

До найпростіших можна віднести:

  • Недотримання гігієни: коли востаннє мився гребінець для волосся?
  • Часте розчісування волосся.
  • Часте торкання волосся руками. Ця звичка провокує потрапляння жиру з рук на волосся.
  • Носіння тісних шапок або несвоєчасне їх прання.
  • Миття волосся у гарячій воді, яка активує роботу сальних залоз.
  • Нанесення кондиціонерів, масок на шкіру голови.
  • Часте нанесення масок для волосся.

Хоч ці причини і досить вагомі, але вони є ситуативними – не головними. І на них досить легко вплинути.
А ще є така собі суб’єктивна думка у кожної людини: як ти для себе розумієш поняття «швидко масніє»? Типу, в дитинстві я мила волосся 1 раз на тиждень, а зараз – в 3-4 дні. І це може бути норма. Адже, гормональна система у дорослих активна і це багато чого пояснює.

Проблема починається тоді ,коли вранці волосся помила, а після обіду воно уже стало жирним.
Тут потрібно обов’язково замислитися над станом здоров’я.

Твердий шампунь для сальної шкіри голови

Надмірна сальність шкіри голови проявляється у випадках:

  • Гормонального дисбалансу – підвищений рівень андрогену та прогестерону. А підвищений рівень андрогену, може свідчити про захворювання яєчників та наднирників.
  • Порушеного обміну речовин – проблеми з трав’яною системою та печінкою.
  • Себореї.
  • Прийому протизаплідних.
  • Стреси.
  • Не збалансований раціон: багато солодкого, жирного, жареного, копченого, гострого та ін. Саме речовини, які потрапляють в наш організм з їжею, беруть участь у всіх біологічних процесах, зокрема, і сало виділенню. Тому, бажано вживати продукти, які знижують активність роботи сальних залоз.

Та, найчастіше, підвищена сальність шкіри голови – це не правильний косметичний догляд.

  • Миття голови з агресивними миючими речовинами. Якщо постійно мити голову (а власниці сальної шкіри голови точно роблять це ще частіше), то шампуні агресивним ПАР так добре відмивають шкіру голови від сала та бруду, що змітають на своєму шляху все. У відповідь, сальні залози починають продукувати ще більше шкірного сала. Тому, чим потужніше працює шампунь, тим жирнішу шкіру голови можна отримати.
  • Буває, що підвищена сальність шкіри голови – це наслідок сухості волосся по довжині. Яскравий приклад – блондинисте волосся, освітлене. Я особисто з цим часто стикаюся, коли звертаються з такою проблемою саме блондинки. Так у чому тут справа? А у тому, що нормальну кількість себуму не просто так виділяє наша шкіра голови. Таким чином, відбувається живлення волосся – змащування його і по довжині. Коли волосся освітлюється, то вона стає пошкодженим та сухим. Воно потребує активного догляду по довжині. І, якщо, цього йому не дати, то шкіра голови зробить це сама – виділить ще більше шкірного сала. Щоб точно вистачило ще на довжину. От тут і з’являється поняття « я блондинка і маю сальне волосся від коренів та сухе по довжині». Таке собі, зачароване коло.
  • Буває таке, що на шкірі та волоссі накопичилися залишки стайлінгових засобів та силіконів. І воно теж починає жирніти швидше. Тут треба розуміти, що все це діло потрібно забрати. На поміч прийдуть пілінги. Вони заберуть з поверхні шкіри відмерлі лусочки волосся, разом з брудом та залишками стайлінгу. А ще кислотний пілінг прекрасно працює над регуляцією роботи сальних залоз.

Отже, надмірна сальність шкіри голови може мати багато причин. Дуже важливо їх аналізувати і працювати над цим комплексно. Не забуваючи, що натуральний косметичний догляд – це початок вірного шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *