Корисна інформація

Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя

В останні роки експерти особливо активно обговорюють важливість використання сонцезахисних засобів. Деякі лікарі та косметологи навіть зазначають, що це чи не найважливіший компонент доглядової рутини. І така висока активність у даній темі цілком виправдана. Адже доведено, що деякі види сонячного випромінювання викликають передчасне старіння та навіть — онкологічні захворювання шкіри. Розберімося, як працює СПФ та як вибрати сонцезахисний крем для обличчя, щоб уберегти себе від будь-яких небезпечних впливів.

Чому сонцезахисний крем такий важливий

Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно наголошує на важливості використання сонцезахисних засобів. Цей факт — один з найбільш потужних аргументів у розвіюванні міфу щодо того, що СПФ — лише маркетинговий хід. Численні дослідження продемонстрували, що спеціальні захисні засоби уберігають шкіру від опіків, появи зморшок та пігментних плям та навіть раку.

Що таке SPF та як він працює

Як розшифровується СПФ? Абревіатура SPF — це sun protection factor, тобто сонцезахисний фактор. Цей показник інформує користувача, наскільки ефективно обраний засіб оберігає шкіру від впливу проміння UVB та деяких видів UVA. Чим вище значення даного фактору, тим довше можна перебувати на сонці без ризиків. Але це не єдиний аспект, який варто враховувати. Про те, як вибрати СПФ для обличчя, щоб він був максимально ефективним саме для вас, поговоримо детально нижче.

Креми, створені для захисту шкіри від сонця, мають у своєму складі хімічні та мінеральні фільтри. Саме вони відповідають за те, щоб ультрафіолет не надавав негативного впливу на тіло. Ці малопомітні захисники беруть на себе весь основний удар: відбивають проміння або ж поглинають його. У натуральних засобах також присутні органічні доглядові компоненти, які не дають шкірі втрачати вологу, сприяють її пружності та підтримці здорового стану.

Показники СПФ сонцезахисного крему

У питанні який SPF обрати немає універсальної відповіді. Адже це залежить від ряду факторів, таких як:

  • фототип шкіри;
  • тривалість перебування на сонці;
  • рівень фізичної активності;
  • умови використання: на природі чи у місті;
  • індивідуальні особливості організму (наявність певних захворювань, період вагітності).

У продажі клієнтам доступні засоби з SPF 20, 30, 40, 50. Тож, який сонцезахисний крем вибрати? Засоби з сонцезахисним фактором 20 блокують 95% випромінювання ультрафіолетового спектру, а креми з СПФ 30 — від 97%. Такі рішення ідеально підходять тим, хто має смуглу шкіру або середній тон. На них варто звернути увагу користувачам, які не проводять багато часу на сонці.

Сучасні косметичні засоби на якісних фільтрах з показниками СПФ 40 та 50 блокують від 98 та 99% променів UVB відповідно. Такі креми чудово підійдуть володарям світлої та чутливої шкіри, схильної до швидкого отримання опіків. Також засоби з високим рівнем захисту підійдуть тим, хто проводить багато часу на свіжому повітрі влітку та інші періоди року. Їх використовують і під час вуличних спортивних активностей: їзди на велосипеді, занять на відкритих майданчиках та при інших видах тренувань.

При прийнятті рішення і пошуку відповіді на питання «Який СПФ краще для обличчя?», враховуйте всі ці фактори. Бажано мати у своєму домашньому арсеналі кілька варіантів захисту, щоб можна було легко обирати варіант, який відповідає вашим планам та особливостям шкіри.

Види ультрафіолетових променів

Щоб краще зрозуміти, як вибрати сонцезахисний крем, варто розібратися у питанні видів ультрафіолетових променів. Їх неможливо побачити, адже вони знаходяться поза спектром видимого випромінювання. Непомітні світлові хвилі допомагають підтримувати ряд життєво необхідних процесів в організмі. Так, наприклад, УФ-B сприяє синтезу вітаміну D. Без останнього неможливий здоровий ріст кісток та функціонування імунної системи.

Коли ж УФ-випромінювання перестає бути другом і починає нести загрозу для здоров’я? Його небезпечна дія виникає тоді, коли людина знаходиться на сонці занадто довго або перебуває на вулиці в пікові години його активності без додаткових засобів захисту. Хоч більша частина УФ-B «застрягає» в озоновому шарі та не досягає Землі, при надмірній його кількості підвищується ризик виникнення опіків та старіння шкіри.

Окрім хвиль середньої довжини групи УФ-B, здоров’ю людини загрожує й випромінювання типу УФ-А. Це найдовші хвилі, які несуть найбільшу шкоду організму. Їх основна небезпека полягає у тому, що вони здатні проникати у глибокі шари шкіри, впливаючи на неї зсередини. Таке випромінювання негативно впливає на роботу імунної системи, провокує передчасну появу зморшок та пігментацію. Хоч воно й не призводить до сонячних опіків, але може завдати значної непоправної шкоди.

Єдиний вид сонячного випромінювання, який не загрожує здоров’ю людини у повсякденному житті, — це УФ-C. Від його нього ми надійно захищені природним бар’єром — озоновим шаром. Тож, у питанні як обрати СПФ, варто керуватись тим, чи здатний обраний засіб захищати від ультрафіолетового випромінювання UVA та UVB.

Захист від UVA-випромінювання: що таке індекс PA

У деяких країнах, таких як Японія та Південна Корея, для позначення того, наскільки ефективно засіб оберігає від випромінювання UVA, використовують спеціальний індекс — PA. Кількість плюсів після нього вказує на рівень захисту. Так, найнижчий показник у кремів з позначкою PA+, а найвищий — у сонцезахистів PA++++.

Навіщо потрібен сонцезахисний крем?

Наявність у складі сонцезахисних кремів спеціальних фільтрів, які відбивають або поглинають випромінювання, відрізняє їх від будь-яких інших засобів. Використання такої косметики на регулярній основі дозволяє знизити ризики:

  • появи сонячних опіків та почервоніння шкіри;
  • зміни структури клітин під дією УФ;
  • виникнення гіперпігментації;
  • розвитку меланоми;
  • передчасної появи зморшок.

Щоб організувати своїй шкірі потужний захист, залишається скористатись рекомендаціями щодо того, як вибрати крем з SPF, та використовувати його на щоденній основі.

Що має бути в складі сонцезахисного крему

Головний секрет того, як вибрати крем від сонця, щоб отримати найкращу ефективність, полягає в особливостях складу засобу. В косметиці мають бути присутні сучасні фільтри, а також якісні доглядові компоненти. Така комбінація дозволить результативно протидіяти ультрафіолетовому випромінюванню та водночас зберігати шкіру доглянутою та зволоженою.

Фізичні (мінеральні) фільтри

«Суперсила» сучасних фізичних фільтрів полягає в тому, що вони відбивають УФ-проміння від поверхні шкіри. Вони починають діяти відразу після нанесення, утворюючи на обличчі особливий захисний шар. Такі мінерали як Оксид Цинку та Діоксид Титану оберігають шкіру від широкого спектра випромінювання. Натуральні фізичні фільтри нового покоління мають стабільну дію та забезпечують комплексний захист.

Хімічні фільтри

Хімічні фільтри, на відміну від мінеральних, не відбивають випромінювання, а поглинають його. При потраплянні на захищену поверхню шкіри, промені розсіюються та перетворюються на тепло. Хімічні фільтри мають легку текстуру, яка не залишає на обличчі білих слідів чи жирної плівки. Також вони відрізняються підвищеною стійкістю до впливу води та не потребують частого оновлення.

Інші компоненти

Ми розібралися, які хімічні та мінеральні фільтри може містити сучасний SPF крем для обличчя. Як вибрати засіб, який одночасно забезпечує надійний захист та потрібний догляд? Це питання особливо актуальне для тих, хто має чутливу та суху шкіру. Надавайте перевагу засобам, у складі яких є натуральні додаткові компоненти. При тривалому перебуванні на сонці такі органічні інгредієнти подбають про те, щоб шкіра не втрачала природну вологу. Наявність у складі антиоксидантів подарує додатковий захист від впливу шкідливих речовин.

Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя

Обираючи сонцезахисний крем для обличчя, потрібно враховувати власний тип шкіри. Уникайте жирних засобів, які залишають на поверхні плівку та роблять тон білим. Надавайте перевагу косметиці, яка найкраще підходить для вашого фототипу та особливостей повсякденної активності.

Рівень захисту для різних фототипів шкіри

Чим світлішу шкіру ви маєте, тим більш потужного та надійного захисту від сонця вона потребує. Власникам «порцелянового» тону варто надавати перевагу засобам з найвищим показником СПФ — 30-50. Світлій шкірі європейського типу підійде SPF 15-30. Користувачам зі смуглою шкірою, яка має жовтий підтон, варто обирати засоби з СПФ — 10-15. А тим, хто належить до середземноморського типу, буде достатньо крему з показником 5-10.

Крем з SPF влітку

Влітку, коли активність сонця знаходиться на своєму піку, особливо важливо використовувати захисні засоби. Що більше, їх варто носити з собою протягом дня, щоб забезпечувати своєчасне оновлення. Навіть найкращі сучасні фільтри не можуть оберігати шкіру протягом всього дня. Тому не забувайте раз на 2-4 години (залежно від обраного засобу) змивати старий шар та наносити новий.

Крем з SPF взимку

Попри поширену думку, взимку та в період міжсезоння також потрібно використовувати сонцезахисний крем. Як вибрати відповідний продукт? Хоч в ці пори року сонце й не світить настільки інтенсивно, як влітку, ультрафіолетові промені все одно досягають Землі. Використовуйте крем з широким спектром дії з показником СПФ 10-35, щоб уберегти шкіру від шкідливого впливу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *